Kayıtlar

Aralık 20, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Türkiye'nin en büyük mutfak kütüphanesini kuruyoruz.

Resim
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MUTFAK KÜTÜPHANESİ PROJESİ İÇİN KATKILARINIZI BEKLİYORUZ. MENGEN ANADOLU AŞCILIK MESLEK LISESI MUTFAK KÜTÜPHANESINE BAGIŞ KAMPANYASITürkiye'de yine bir ilke imza atıyoruz.
Türkiye'nin en büyük mutfak kütüphanesini kuruyoruz.

Her geçen gün devlet ve özel sektör desteğiyle imkanlarını artırdığımız, kalite çıtasını sürekli yükselttiğimiz okulumuz için yeni projeler için start verdik.

Projemiz Nedir?
Şu anda Türk Mutfak Kültürüne köklü katkılar sağlayacak dev bir projeye imza atıyoruz. Türkiye’nin en büyük mutfak kütüphanesini kuruyoruz. Osmanlı ve Türk mutfağından eserler başta olmak üzere Dünya mutfaklarını da kapsayabilecek bir kütüphane için kolları sıvadık.

Hedefimiz odur ki, bir gün gelecek Türkiye’de mutfak sanatları, gastronomi ve yemek kültürü adına yapılabilecek araştırmalar için kütüphanemiz birinci derecede kaynak olacak, ciddi çalışmalar için birinci derecede adres teşkil edecektir.

Neler yapılacak?
Kütüphanemizi oluşturacak eserlere bir…

portakallı alacalı kek

Resim
Portakallı şifon kekin tarifi ile yaptım, sadece kekin hamurunu hazırladıktan sonra hamuru ikiye ayırdım. Ayırdığım kek hamurunun birine yarım paket Dr. oetker çikolata sosunu toz halinde ekledim karıştırdım. Yağlanmış kek kalıbına ince kıyılmış fındık içi serptim, sade kek karışımının tamamını kalıba döktüm, çikolata soslu kek karışımını üzerine döktüm çatalla biraz karıştırdım. Önceden ısınmış 180 deecede 45 dakika pişirdim...